میر حسین موسوی اسب تراوای اصلاح طلبان
ارسال در تاريخ شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط مرتضی سبحانی نیا

مرتضی سبحانی نیا

سابقه فعالیت سیاسی میر حسین موسوی در فضا و دهه آغازین انقلاب شاید بهترین امتیازی است که دوستداران این سیاستمدار پاک پیشینه به آن مباحات و افتخار می کنند . فضایی دور از دسته بندی های سیاسی امروز و همزمانی و حمایت بی دریغ بنیانگذار انقلاب و حتی دوری و کناره گیری از فضای سیاسی بعد از رحلت رهبر فقید انقلاب ، پیشینه ای نیست که همگان از آن برخوردار باشند .

میر حسین را حتی بسیاری از منتقدین صریح و بعضا تند گوی جریان راست ، انسانی نزدیک به اصولگرایی و حداقل مستقل قلمداد می نمودند و چه بسا اگر این گزینه انتخاباتی ریاست جمهوری دهم کمی ملاحظه کارانه تر در چینش اطرافیان خود تصمیم می گرفت امروز شاهد تحقق همان زمزمه های درگوشی رسانه ها مبنی بر حمایت برخی جریانهای منتسب به اصولگرایی از وی بودیم . اما ...

به راستی طیف بندی حاضر در اردوگاه میر حسین موسوی چگونه است ؟ آیا این انسان که از دل دهه 60 به یکباره برخواسته است و هنوز هم می شود گرد بر جای مانده از اتفاقات آن دوره از تاریخ انقلاب را بر گرده او مشاهده کرد می تواند با تلاش همفکران رسانه ای خود که می کوشند منطق وی را " اصلاحات همراه با بازگشت به اصول " تبین نمایند ، به جذب آراء جریانهای ارزشی ها ( راست ها و اصولگرایان ) اقدام نماید ؟

هر چند تا قبل از ورود جدی میر حسین موسوی زمزمه هایی مبنی بر حمایت برخی نیروهای راست ( جبهه پیروان خط امام و رهبری ، روحانیت معظم مبارز ) از حضور میر حسین شنیده می شد " که البته این مدعا توسط برخی همچون قائم مقام موتلفه اسلامی شدیدا تکذیب و توسط برخی اعضاء روحانیت مبارز تقویت می گردید " به ناگاه و با اعلام حمایت جریانهای رادیکال و  تند اصلاحات همچون سازمان مجاهدین و جبهه مشارکتیها از میر حسین ، اجماعی سخت محکم در مقابل میر حسین شکل گرفت .

اما چه شد که سازمان مجاهدین انقلاب به یک باره چنین جام زهری را برای حمایت از میر حسین نوشید ؟شاید بشود گفت عقبه سیاسی و سابقه ذهنی بی حاشیه میر حسین موسوی برای اذهان مردمی خسته از سیاست زدگی دوره حکومت 8 ساله اصلاحات و همچنین برداشت آنها از تمایل برخی جریانهای ارزشی به حمایت از میر حسین بزرگترین انگیزه حمایت به شمار رفته و زمینه را به خیال آنها برای ایجاد ائتلافی در برابر دولت نهم تقویت می نمود .

میر حسین موسوی برای جریان اصلاحات شاید آخرین تیری است برای ورود به عرصه قدرت . قدرتی که امروز برای تصاحب آن باید کمی ارزشی و اصولگرا شد و هیچ راهی نیز جز تظاهر برای جریان اصلاحات باقی نگذاشته است .

آری درست است که میر حسین مرد بحران هاست اما امروز گرفتار بزرگترین بحران تاریخ فعالیت سیاسی خود گشته است و لاجرم باید بداند نگاه جریان اصلاحات به او نگاهی صرفا ابزاری است و همانند همان اسب شهیر تروی بعد از پیروزی هیچ تعریف و محلی از اعراب برای فاتحین خیالی خود نخواهد داشت .

پی نوشت :

1 - این یادداشت در " ایران دیپلماسی "

٢ - این یادداشت در " آینده نیوز "

٣ - این یادداشت در " سحرنیوز "

۴برخی " باز هم هستند! " ؛ اصولگرایان حامی میرحسین هم بیانیه دادند !

 
برچسب ها : یادداشت ،اصول گرایی ،اصلاح طلبی ،میرحسین موسوی
کدام احزاب به دیدار میر حسین رفتند ؟
ارسال در تاريخ چهارشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط مرتضی سبحانی نیا

در هفته گذشته دیداری مابین میرحسین موسوی و احزاب برگزار شد و پس از آن موجی از تبلیغات به راه افتاد که ذکر چند نکته در باره آن ضروری است :

1 - به گفته رسانه های اصلاحاتی ، این نشست مورد استقبال گروهها و جریانات اصولگرا قرار گرفت برای مثال " جمهوریت " سایت منتسب به محسن هاشمی می نویسد :

{برگزاری نشست انتخاباتی میرحسین موسوی با احزاب به فرصتی برای نمایش تمایل گروه های حزبی از نهضت آزادی، مشارکت و سازمان مجاهدین تا گروه های اصولگرایی نظیر اصولگرایان تحول خواه تبدیل شد. چرا که در این نشست برای اولین بار احزاب اصلاح طلب، اصولگرا و جریان ملی- مذهبی کنار یکدیگر نشستند تا بدین وسیله صریح ترین پیام خود را مبنی براینکه سیاستهای محمود احمدی نژاد و حامیانش کشور را در شرایط اضطراری قرار داده است، منتقل کرده باشند. این برای اولین بار پس از وقایع سال های اول انقلاب است که چنین گردهمایی حزبی- انتخاباتی در کشور برگزار می شود و ظاهراً تمام احزاب یاد شده با نادیده گرفتن اختلافات و تفاوت های فکری فاحشی که با یکدیگر دارند، اما همگی به یک مسئله اندیشیده اند: چگونگی خارج کردن کشور از رادیکالیسم ومدیریت غیرمنطقی کنونی.

هم از این روست وقتی میرحسین موسوی به اطلاع احزاب رساند در نظر دارد با آنان یک نشست مشترک برای هم اندیشی درباره چگونگی خارج کردن کشور از وضعیت نابسامان کنونی برگزار می کند، بلافاصله تمام احزاب اصلاح طلب، ملی گرا و اصولگرای معتدل پاسخ مثبت دادند و حاضر شدند به خاطر رفع خطر از کشور عجالتاً از خواسته های حزبی شان کوتاه بیایند. نگاهی به تصاویر میهمانان حاضر در این نشست خود گویای نگرانی عمیق تمام جریانات سیاسی کشور از آثارحضور دوباره محمود احمدی نژاد درساختمان ریاست جمهوری است.}

اما بعد : چند عکس که توسط رسانه های این جریان منتشر شده اند رو به عنوان سند حضور احزاب اصولگرا ارائه می کنم :

نتیجه اخلاقی !

همه اصولگرایی در نظر دوستان اصلاحات شده اند پسر بچه شهرت طلب که تقی به توقی خورد و رفت توی لیست تهران و البته استاد گرامی ما جناب آقای افروغ ؟! فقط نکته لازم به ذکر این است این دو عزیز نماینده کدام حزب سیاسی هستند ؟ این دو برادر از کدام تشکل سیاسی وکالت و نمایندگی دارند ؟ بنده که به عنوان فعال حزبی به یاد ندارم که این دو عزیز در کدام تشکل سیاسی اصولگرا فعالند , مطلعین ما را هم مطلع کنند!! راستی آیا امثال سعید ابوطالب ها می توانند رویای ریاست جمهوری میر حسین موسوی را محقق کنند ؟!! ( نگاه دوست سمت چپی آقایان اصولگرا در عکس اول و سوم عجب نگاه گرمی است ! گویا ایشان هم نکته را گرفتند !)

رونوشت : محسن فتاحی عزیز جهت انفجار !
برچسب ها : سیاسی ،انتخابات ،احزاب ،اصول گرایی
راهکاری برای صرفه جویی در انتخابات !
ارسال در تاريخ سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸ توسط مرتضی سبحانی نیا

بادو دوست عزیز ، یکی اصولگرا مثل خودمان و دیگری از جماعت اصلاح طلب گفتگو می کردم . برادر اول به مزاح فرمود ؛ برای تکریم سال اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور محترم دستور فرمودند برگه ها و تعرفه های دوره نهم انتخابات ریاست جمهوری برای کسر هزینه برگزاری انتخابات دوباره شمرده شود !

من که منتظر بودم دوست دوم بدجور سر و صدا کند ، با جواب جالب ایشان روبرو شدم . ایشان پاسخ داد : خیلی هم عالیست ، به شرطی که اینبار آراء رو خدا وکیلی درست شمارش کنند !

پی نوشت :

١ - فایل صوتی باید ایستاد: کاری زیبا و ترکیبی از خاکریز ( بشنوید )

٢ - پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامى در پی حادثه ی مصیبت بار تروریستی در عراق ( بشنوید )

٣ - شعر خوانی حامیان دکتر احمدی نژاد ( بشنوید ) و شعر خوانی حامیان مهندس موسوی ( بشنوید )
برچسب ها : رئیس جمهور ،انتخابات ،رای ،اصلاح طلبی