یک گفتگو در خصوص حجاب با مطبوعات
ارسال در تاريخ دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٧ توسط مرتضی سبحانی نیا

در خصوص مسئله پوشش و حدود آن ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی نور گفتگویی با بنده داشت که چند رسانه و روزنامه محترم نیز پوشش دادند . جهت نقد دوستان می آورم :

مسئول امور دانشجویی جبهه پیروان خط امام و رهبری:
در طراحی پوشاک ملی به نظرات مردم توجه شود

مسئول امور دانشجویی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: طراحی هر نوع پوشاک ملی به شکل لباس یا چادر بدون توجه به نظرات مردم صحیح نیست و لازم است در طراحی لباس ملی به مسائلی چون زیبایی، رنگ، راحتی و تناسب آن با موقعیت کاری افراد توجه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی نور، مرتضی سبحانی‌نیا‌ گفت: بر‌اساس قانون ساماندهی مد و لباس که در سال 85 از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید‌، سازمان‌های مختلف مکلف به تولید و عرضه یپوشاک ایرانی شدند اما متأسفانه هنوز دستاورد قابل ملاحظه‌ای در این عرصه به چشم نمی‌خورد.

وی هدف از تصویب این قانون را مدیریت پوشش‌، مد و لباس در کشور دانست و ادامه داد: آن‌چه بیش‌تر باید مورد توجه قرار گیرد، رعایت حداقل شارع مقدس است تا بدین ترتیب در طراحی‌ها حد شرع مد‌نظر قرار گیرد و بنابر عرف جامعه و نظر شارع لباس‌هایی مناسب عرضه شود.

مسئول شورای هماهنگی نیروهای انقلاب در منطقه 2 تهران‌، اجرایی شدن قانون مد و لباس را مستلزم همکاری سازمان‌های فرهنگی عنوان کرد و تأکید کرد: علاوه بر فعالیت سازمان‌های مختلف فرهنگی‌، لازم است وزارت بازرگانی، وزارت کار و امور اجتماعی، و وزارت صنایع برای ساماندهی مد و لباس در کشور به صورت جدی تلاش کنند.

وی در خصوص طراحی چادر ملی گفت: طراحی هر نوع پوشاک ملی به شکل لباس یا چادر بدون توجه به نظرات مردم صحیح نیست‌، و لازم است در طراحی لباس ملی به مسائلی چون زیبایی، رنگ، راحتی و تناسب آن با موقعیت کاری افراد توجه شود.

مسئول آبادگران منطقه 2 تهران استفاده از رنگ‌های شاد اما غیر مبتذل را که جلب توجه نمی‌کند برای پوشش بانوان بسیار مناسب دانست و گفت: استفاده از رنگ‌های روشن و شاد در کنار رنگ‌های سنتی‌، علاوه بر تأثیر مثبتی که بر روحیه افراد دارد، از سوی برخی بزرگان دینی نیز توصیه شده است.

وی نقش رسانه ملی را درترویج مد و لباس مطابق با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی بی‌بدیل دانست و گفت: رسانه ملی با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس مجلس می‌تواند در اشاعه مد و لباس اسلامی نقش مهمی ایفا کرده و با ساخت برنامه‌ها و سریال‌های متنوع و جذاب به این مهم دست یابد.

نخستین جشنواره تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب (نور) به همت مرکز امور زنان و خانواده سازمان صدا و سیما از 7 تا 9 آبان به مدت 3 روز در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما، خانه عکاسان ایران و برخی سینماهای تهران و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

منتشر شده در :

خبرگزاری فارس  |  خبرگزاری وحدت     |  خبرگزاری حیات     |  باشگاه خبرنگاران جوان     |  خبرگزاری ایسکا نیوز  |   روزنامه هموطن سلام     |  پایگاه نیک صالحی     |  روزنامه مردمسالاری    |    پایگاه ایران دیپلماسی   |   سایت جشنواره نور  و ...
برچسب ها : فرهنگ ،مصاحبه ،حجاب