معلمی ، کشاورزی ، شغل انبیا
ارسال در تاريخ سه‌شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٩ توسط مرتضی سبحانی نیا

  • عکس متعلق به جشنواره خدمت رسانی در وزارت کشور می باشد - توضیحات در پا نویس

صبح ها موقع خروج از منزل باغچه کوچکی رو که در حیاط منزل داریم آب یاری می کنم . مادر هم معمولا به واسطه علاقه ای که به گلها دارد توصیه هایی می کند که پای گل با فشار آب نریزم ، خاک گل از پایش کنار نرود ...

دیروز که مشغول آب دادن گل و گیاهها بودم ، متوجه شباهتی بی اندازه بین معلمی و کشاورزی شدم ! همانطور که آب دادن گل هنر می طلبد معلمی هم بهره از هنر می خواهد .

باغبان به پای هر گلی همانقدر از آب بهره می رساند که نیاز است و کشش دارد ، معلم هم

باغبان آب را با شدتی به پای گل می رساند که سختی خاکش نیاز دارد . معلم هم

دیدم چه زیباست شباهت های این دو ، و چه هنر مندانه سروده آنکه این دو را به هم تشبیه کرده است ، رسول خدا کشاورزی را شغل تمامی پیامبران دانسته و امام عاشقان و مسیح ملت ایران " امام خمینی "  نیز معلمی را شغل انبیا خوانده است .در آستانه بازگشایی مدارس برای باغبانان عرصه فرهنگ آرزوی توفیقات الهی دارم .

پا نویس :

پ.ن.1 : یکی از اعضای محترم کمیسیون آموزش از تعویق حذف کنکور به سال 1392 خبر داد و اعلام نمود این تاریخ تغییر ناپذیر است . قبلی هم نبود ، نه ؟!

پ.ن.2 : رصد رسانه های غربی بیانگر آن است که سعی در تخریپ چهره رسانه های داخلی کشور را دارند . شاید تلاش از بابت انتقال اعتماد مردم به رسانه های خارجی است . مثلا موضوع خانم کارلا برونی ( اینجا و اینجا  و اینجا ) و برلوسکونی ( اینجا  . اینجا )  دوموضوع جدید از این پروژه هستند .

پ.ن.3 :   جشنواره خدمت رسانی در مرداد ماه سال جاری /89/ ، برگزار گردید و من به عنوان دبیر حوزه سیاسی خدمت نمودم .لازم به ذکر است وزارت کشور در این جشنواره مقام نخست را در میان دیگر سازمانها بدست آورد . درباره جشنواره خدمت رسانی بیشتر بدانید ، اینجا و اینجا و اینجا

پ.ن.4 : تصاویری دیگر از جشنواره خدمت رسانی : اینجا و اینجا و اینجا

تکمیلی :یک قطعه فیلم از شاهکار شاگردان درس اخلاق یک عالم شیرازی ( اسمش را صلاح نمی دانم به یاد آورم ! ) بدستم رسید ! بد نیست شما هم ببینید ! اینجا (کیفیت پائین ) اینجا ( کیفیت بالا )
برچسب ها : فرهنگ ،سیاسی