یک گفتگو در خصوص حجاب با مطبوعات

در خصوص مسئله پوشش و حدود آن ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی نور گفتگویی با بنده داشت که چند رسانه و روزنامه محترم نیز پوشش دادند . جهت نقد دوستان می آورم :

مسئول امور دانشجویی جبهه پیروان خط امام و رهبری:
در طراحی پوشاک ملی به نظرات مردم توجه شود

مسئول امور دانشجویی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: طراحی هر نوع پوشاک ملی به شکل لباس یا چادر بدون توجه به نظرات مردم صحیح نیست و لازم است در طراحی لباس ملی به مسائلی چون زیبایی، رنگ، راحتی و تناسب آن با موقعیت کاری افراد توجه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی نور، مرتضی سبحانی‌نیا‌ گفت: بر‌اساس قانون ساماندهی مد و لباس که در سال 85 از سوی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید‌، سازمان‌های مختلف مکلف به تولید و عرضه یپوشاک ایرانی شدند اما متأسفانه هنوز دستاورد قابل ملاحظه‌ای در این عرصه به چشم نمی‌خورد.

وی هدف از تصویب این قانون را مدیریت پوشش‌، مد و لباس در کشور دانست و ادامه داد: آن‌چه بیش‌تر باید مورد توجه قرار گیرد، رعایت حداقل شارع مقدس است تا بدین ترتیب در طراحی‌ها حد شرع مد‌نظر قرار گیرد و بنابر عرف جامعه و نظر شارع لباس‌هایی مناسب عرضه شود.

مسئول شورای هماهنگی نیروهای انقلاب در منطقه 2 تهران‌، اجرایی شدن قانون مد و لباس را مستلزم همکاری سازمان‌های فرهنگی عنوان کرد و تأکید کرد: علاوه بر فعالیت سازمان‌های مختلف فرهنگی‌، لازم است وزارت بازرگانی، وزارت کار و امور اجتماعی، و وزارت صنایع برای ساماندهی مد و لباس در کشور به صورت جدی تلاش کنند.

وی در خصوص طراحی چادر ملی گفت: طراحی هر نوع پوشاک ملی به شکل لباس یا چادر بدون توجه به نظرات مردم صحیح نیست‌، و لازم است در طراحی لباس ملی به مسائلی چون زیبایی، رنگ، راحتی و تناسب آن با موقعیت کاری افراد توجه شود.

مسئول آبادگران منطقه 2 تهران استفاده از رنگ‌های شاد اما غیر مبتذل را که جلب توجه نمی‌کند برای پوشش بانوان بسیار مناسب دانست و گفت: استفاده از رنگ‌های روشن و شاد در کنار رنگ‌های سنتی‌، علاوه بر تأثیر مثبتی که بر روحیه افراد دارد، از سوی برخی بزرگان دینی نیز توصیه شده است.

وی نقش رسانه ملی را درترویج مد و لباس مطابق با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی بی‌بدیل دانست و گفت: رسانه ملی با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس مجلس می‌تواند در اشاعه مد و لباس اسلامی نقش مهمی ایفا کرده و با ساخت برنامه‌ها و سریال‌های متنوع و جذاب به این مهم دست یابد.

نخستین جشنواره تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب (نور) به همت مرکز امور زنان و خانواده سازمان صدا و سیما از 7 تا 9 آبان به مدت 3 روز در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما، خانه عکاسان ایران و برخی سینماهای تهران و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

منتشر شده در :

خبرگزاری فارس  |  خبرگزاری وحدت     |  خبرگزاری حیات     |  باشگاه خبرنگاران جوان     |  خبرگزاری ایسکا نیوز  |   روزنامه هموطن سلام     |  پایگاه نیک صالحی     |  روزنامه مردمسالاری    |    پایگاه ایران دیپلماسی   |   سایت جشنواره نور  و ...

/ 1 نظر / 35 بازدید
حمزه

با سلام به نظر می رسد که اگر رسانه تبدیل شود به رسانه ملی آنوقت دیگر نمی توان از آن توقعاتی همچون ایجاد مد و در حالت بسیار کلی تاثیر گذاری بر روی افراد شد . زیرا که با منتصب شدن رسانه ای به فضای حکومت و نه تنها ایران بلکه در هرکجای دیگر , کارکردهای فرهنگی خود را به طور کامل از دست می دهد ... زیرا به نظر می رسد که رسانه برای این ایجاد گشتند که تریبونی در برابر دولت ها باشند حال وقتی که این تریبون به دست تنها دولت افتد خوب مردم هر چیزی ر ا که از سمت او القا شود را پذیرا نخواهند بود ... حرف آخر : به نظر بنده تا فرهنگ از مردم نجوشد نمی تواند در آنان تاثیر گذارد و فرهنگ های حکومتی همیشه نتیجه عکس داشته اند . حمزه