حاشیه های افطار دبیران احزاب و وزیر کشور

ماه مبارک رمضان ماه خداست ، اما این ماه مبارک فرصتی هم هست تا گروههای سیاسی و احزاب از خجالت هم درآیند و احتمالا زاویه ها را اندک و اشتراکات را بر سر سفره های افطار سیاسی بیشتر نمایند . من قصد ارائه تفصیلی ندارم ولی برای اطلاع دوستان پیگیر مباحث احزاب گوشه هایی از این نشست را مکتوب می کنم .

عکس : جلسه احزاب با وزیر کشور - استثناً این عکس را همکارم گرفته است ؛ معلوم است نه ؟!

امسال مراسم افطار ، الحمد لله به خوبی برقرار شد و از آن بوی خوش تعامل استشمام می شد . وزیر کشور در این مجلس ضمن تکرار طرح " نشاط سیاسی " از احزاب خواست تا وزارت کشور را برای رسیدن به نتیجه یاری کنند .
کردان 3 پیشنهاد ارائه نمود اول / تعامل و گفتگوی همه جانبه که معاونت سیاسی را نیز موظف نمود در جهت تحقق آن با همه ابزار در اختیار فعالیت نماید دوم / عدم تکیه بر فروع و مبنا قرار دادن اصول و سوم / هم افزایی در نقاط اشتراکی که می تواند زمینه نشاط ملی را فراهم آورد .

بعد از سخنان وزیر علاءالدین بروجردی به ایراد سخنانی پرداخت که موجب موضعگیری برخی نمایندگان احزاب را فراهم کرد . وی خواستار ورود جدی و موضعگیری احزاب در قبال مباحث ملی همچون بحث عنوان خلیج همیشه فارس ، بحث جزایر سه گانه ایرانی ، مباحث هسته ای و ... شد و عدم ورود را از نقاط ضعف تشکلها دانست .

طاهر نژاد از حزب کارگزاران در پاسخ به وی اعلام کرد البته ما هم هیچوقت ندیدیم که دکتر بروجردی به این همه هجمه به احزاب واکنش نشان دهد .

کیاسری دبیر مجمع جانبازان و ایثارگران و دبیر میز عالی احزاب هم از وضع میز ناظر احزاب گله داشت و یک شهادت داد ! :
من به عنوان رئیس میز عالی احزاب برادرانه شهادت می دهم آقای کردان از پابرهنگان است و نتیجه عملی انقلاب است . از سفره های چرب و گروههای سرمایه دار منزه است . / خدا وکیلی بنده در تعریف و یا تخریب ایشان شک دارم ! /

حجه الاسلام کروبی نیز در سخنانی از تصمیم مهمی پرده برداشت ! : حزب در جامعه ما نهادینه نشده و فرهنگ حزبی نداریم . نکته ای که به ذهن من رسیده این است که یا دیگر کار سیاسی نکنم و ببوسم و کنار بگذارم و یا اگر کار تصمیم به ادامه کار دارم تشکیلاتی ایجاد شود که منسجم باشد و به این زودی از بین نرود کار سخت و دشواری است . از سیاسیون هم آنکه چپ یا راستی است نمی خواهد تسلیم حزب شود و تحلیل در خصوص تحزب می دهند اما زیر بار حزب نمی روند .

و اما در پایان جلسه خانم طالقانی از زمانی که به خواهران اختصاص داده نشد گلایه نمود و مورد عنایت آقای وزیر قرار گرفت و اما ایشان :
بحث خانم طالقانی در حوزه مبحث اصل 115 قانون انتخابات بود و مبحث " رجال " سیاسی ! به روایت ایشان دوستان شورای نگهبانی هم به این نتیجه رسیدند که رجال به معنای مردان نیست و بار عام دارد ! ایشان در جهت اثبات ادعای خود به تفسیر علامه طباطبایی و سخنان حضرت آیت الله مهدوی کنی اشاره نمود و خواستار روشن شدن این داستان به منظور استفاده از توان زنان به عنوان نیروهای مولد و تصمیم ساز شد البته اشاره به این نفرمودند که در صورت تحقق مشارکت زنان در بحث ریاست جمهوری خانم رئیس جمهور باید وظایف شخصیه و احیانا وظایف و نقش همسری خود و دوران ... ( حقیقتا رساندنش برایم سخت است !!)  را چگونه باید محقق کند  .

/ 1 نظر / 30 بازدید
havadar

سلام اقا مرتضی اره معلومه عکسو خودتون نگرفتید ولی خودمونیم اقای دکتر تو عکس خوب افتاده[چشمک] دست همکارتون درد نکنه.خوب عکسی گرفته