زنان سالهای مشروطه ، زنان دربار // آنچه بود ، آنچه هست !

روایت های تاریخی سیما را می پسندم ، در حقیقت این منش نو را که در باب شناسایی و معرفی تاریخ کهن این مرز و بوم مجدانه آغاز شده باید قدر دانست بخصوص که نسل امروز ما آنچنان دلبستگی و شناختی از تاریخ کهن و یا حتی معاصر خود ندارد و شاید و یا حتی قطعا یکی از عوامل خودباختگی این نسل همین بوده که این حرکت در نوع و اندازه خود گامی در جهت رفع و حل این بحران است .بخصوص همین سالهای مشروطه جناب آقای محمد رضا ورزی .

اما لهجه های گاها خاص و روایت های شخصی برخی آقایان سازنده که برای جذابیت های بیشتر انجام می شود و نوع نگاهها و داستانهای حاشیه ای و جذابیت های بصری کاذب چقدر در فهم واقعیت ها تاثیر گذار است ؟

به شخصه معتقدم همین که این روایت های خوش ساخت مفهوم و تصویر کلی از تاریخ مورد بحث خود را برساند ، بدور از اغراق و کوچک نمایی های مفرط ، می تواند امیدوار باشد که موفق بوده ولی رعایت ظرافتها و واقعیتهای تاریخی هم شیرینی خاص خودش را دارد ، حتی اگر در نظر اول نشود آن را مخاطب پسند انگاشت .

در کل به سهم خود از تلاش هنرمندان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تشکر و تقدیر می نمایم .

پی نوشت :

الف - این دو شاهد مثال را برای قضاوت شما درج می کنم ! هر چند که شخصا سلیقه و روایت محمد رضا ورزی را هم می پسندم و هم ترجیح می دهم !! (به شخصه کلی هم برای پیدا کردن تصاویر وقت گذاشتم !)

1- عزت الدوله یا عزت ملک یا ملک نسا خانم ، دختر مهد علیا و همسر امیرکبیر : روایت محمد رضا ورزی و روایت تاریخی !!

2- ملک جهان خانم ، همسر محمد شاه و مادر ناصرالدین شاه ،ملقب به نواب علیه و مهدِ عُلیا : روایت محمد رضا ورزی و روایت تاریخ !!

٣ - ترشح جدید ذهن یک جوجه گرافیست ! "اینجا"

۴ - یه قطعه فیلم از حضور زنان در تجمعات و راهپیمایی ها ! جهت پرتاب یک فقره مشت محکم به دهن ضد انقلاب و فریب خورده ها !! اینجا

۵ - جانم فدای نام قشنگت سیّد علی!

/ 3 نظر / 184 بازدید
علمدار بصیرت

آق سفیر گل سلام ممنون میشم اگه به وب ما هم سر بزنید ونظر بدید شنیدم در امر کامپیوتر یه جورایی استادی

علمدار بصیرت

با سلام ممنون میشم به وبلاگ ما هم سر بزنید و حتما نظر بدید یا اگه بشه برای ما متن بذارید در کا ر وبلاگ کمکمون کنی. با توجه به ید طولای شما در امر کامپیوتر آموزش کامپیوتر را از کجا شروع کنم بالاخص هک رو با تشکر

یوخه

سلام دوست من چه زیباست انکار حقیقت های تلخ اما درغ های شیرین گقتن از ان هم زیبا تر است ، چه زیباست از قدرت پیروی کردن اما حکومت کردن از ان هم زیبا تر است . . . از خدا میخوام . . . کاش درونت سبز می شد.