رحما بینهم ...

  • دیدار نوروزی جمعی از اعضای جامعه اسلامی دانش آموختگان سیاسی ایران با دکتر حسین سبحانی نیا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

گلایه دانم که پر می شود نگاه نمی کنم چند بار در یک هفته غر زده ام به جان همکارانم در عرصه خبر ! هر چند دوستشان دارم چون جان اما دلیل نمی شود گاهی به خاطر همین دوست داشتن گله نکنم ! این را هم می نویسم چون می دانم خوانده می شوم توسط همکاران عرصه خبر .

امروز اوایل روز خبری رو خواندم بسی جالب ! دیدار سرکار خانم ابتکار ، خانم ... ( آقازاده ناراحت مزاجی که اسمشان را نمی برم ) و سرکار خانم بهروزی با باهنر تکذیب شد ! جدا اگر روز سیزدهم فروردین طرح می شد باور پذیر تر بود تا اینکه اینگونه منتشر شود . جالب اینه که هر چه گشتم خبر اولیه را ندیدم . چون 5 شنبه دو مصاحبه اختصاصی تنظیم کرده بودم با خبرنگاران همکار تماس گرفتم و از حاشیه نگاری ها جویا شدم که هر دو عزیز اظهار بی اطلاعی کردند . با سرکار خانم حقی خبر نگار ایلنا تماس گرفتم و جویا شدم ماجرا چه بوده ؟

فرمودند در روزنامه ها خواندند و بعد به صورت سوال از خانم بهروزی پرسیدند و ایشان هم تکذیب کردند . اولا کلی ناراحت شدم که چرا از خود من کسب خبر نکردند و کلی محبت ایشان و دست آخر فرمودند از فرهیختگان نقل کردند .

به برادرم آقای مازندرانی زنگ زدم که چه بوده گفت بله نقلی کردم از سایتی نو پا بنام نشاط  . رجوع کردم و دیدم بله . یک سایت آماتور و تقریبا جویای نام تلاش کرده خبری جعلی را روی تلکس خود ببرد و موجبات تاسف و تاثر عمیق جامعه اسلامی مهندسین را بوجود آورده است .

نفهمیدم که یعنی چه ؟ چرا باید چنین ماجرایی به خاطر شهرت طلبی یک سایت خبری نوپا ایجاد شود و دوستان حرفه ای خبرنگار هم برای چک منبع با منابع رسمی تماس حاصل نکنند ؟ اما این آخرین اغماض من در این حوزه خواهد بود و امید دارم همکارانم گام بعدی رو با من بردارند انشااله :)

پی نوشت :

الف - از جلد تایم و چهره برتر سال شنیدیم . اینبار ببینیم !

ب - انشاالله بیست اردیبهشت کلید رسانه جدیدی در عرصه اطلاع رسانی زده خواهد شد ، منتظر باشید .

جیم - تصویر کامل این نشست را که بالا آنونسش را دیدید ! اینجا ببینید .

/ 3 نظر / 44 بازدید
سایموند

اقا سلام ماکه خيلی جسارت نميکنيم به ساحت دوستان اهل رسانه نزديک شيم! اما از دور سلام ميکنيم ... ضمناً اون پی نوشت جيم که نوشتی، غيرقانونيه! چونکه فيلترشکن ميخواد و جرمه، من نتونستم ببينم!

sahar

دوست عزيز سلام وبلاگ بسيار زيبا و عالي داري واقعا لذت بردم . من از وبلاگ نويس هايي مثل شما خيلي خوشم مياد. اگر خواستي منم يه وبلاگ درب و داغون دارم. يه سر بزن . اگر هم خوشت اومد به اسم وبلاگم لينکم کن.ممنونم http://www.dancersite.mihanblog.com

سلمان

سلام. البته ديدار باهنر با فائزه هاشمي هم اولش شديدا تكذيب شد اما بعدش قويا تاييد شد!