موتلفه ؛ یک تجربه تکرار ناشدنی ! / گفتگو با محمد نبی حبیبی

من کارشناس احزابم ، اما در حوزه کار همیشه سعی کردم حزبی نباشم ، کارشناس باشم . لذا همیشه گفتم ، در ایران به زور 5 حزب مطرح و " اصولی " وجود دارد .

اصول هم از نظر من هم فکری و هم خطی آنان نیست ! اصول عبارت است از بستر و خواستگاه ایجاد یک تشکل ، قدرت ساخته یا قدرت ساز بودن ، شخص محور یا سیستم محور بودن ، تاثیر گزاری و میزان نفوذ ، ساختار شکلی و سازمانی ، زاینده بودن و تولید کننده چهره در عرصه های مختلف و ...

بنا بر این اگر بگوییم  " حزب موتله اسلامی " اولین حزب اصولی در تاریخ تحزب ایران است که بیشترین فاکتور های بالا را دارد و به حق در میان احزاب ایران جزو 5 حزب مطرح است بزرگ نمایی نیست .

به بهانه بررسی وضعیت احزاب ایران گفتگویی انجام دادم با " محمد نبی حبیبی " دبیر کل این حزب ، البته سعادت گفتگو خدمت ایشان را بارها داشتم اما این بار گفتگویی از نوع دیگر ! داشتیم .

بررسی رویدادهای تاریخ همیشه برای من جالب بوده اما نقطه نظرات یک انسان که خود در روند ایجاد تاریخ ، حضور و بروز داشته جذابیت زیادی دارد به علاوه اینکه راوی تاریخ علاقه ای هم به " تحریف " یا " خود محور بینی " در رویداد ها نداشته باشد .

به هر حال فکر کنم خیلی جسارت داشتم و یکسری انتقادات تاریخی نسبت به موتلفه را هم با ایشان طرح نمودم از جمله مبحث " تفکر بسته " ، " عدم اجازه برای مشارکت نیروهای دگر اندیش در حزب " ، " معدل سنی بالای تشکل " و ... که انصافا پاسخ های روشنی هم گرفتم .

این گفتگو در شماره آینده " ماهنامه تحلیلی و تفسیری سیاست نامه " منتشر خواهد شد .

پی نوشت :

1 - خبر عدم حضور دکتر ولایتی در انتخابات "مجددا" تکذیب شد 

2 - کناره گیری خاتمی به نفع موسوی !

 

/ 2 نظر / 31 بازدید
havadar

با سلام و دعای خیر امیدوارم خوب و خوش باشید با عرض پوزش من شماره تماس شما رو ندارم ممنون میشم شماره بدید حتما تماس می گیرم از لطفتون ممنون که سوال های منو بی پاسخ نگذاشتید!عجله ای نبود با تشکر

صدای حقیقت

با سلام. وبلاگ صدای حقیقت در آخرین مطلب سال 87 خود با تحلیلی بر انتخابات ریاست جمهوری به روز شد. اکنون منتظر نظرات شما در مورد این تحلیل و بررسی هستم. یا علی.